Széchenyi 2020

Egis Körmend U20 - Budapesti Honvéd U20

Egis Körmend U20 – Budapesti Honvéd U20 68-75 (20-13, 13-20, 11-19, 24-23)

Egis Körmend U20: Tóth-Erdei M. 3/3, Herczeg 24/3, Geröly 12/9, Szalai 2, Nagy 9/6, Mészáros 16/6, Tóth-Erdei B. 2, Mogyorósy -,

Németh Levente:"A bajnokság egyik legjobb csapata ellen léptünk pályára egy nagyon nehéz hét után, hiszen U18-as játékosaink már két mérkőzést is lejátszottak, illetve nélkülöznünk kellett két kulcsjátékosunkat Takács Kristóf és Vargovics András személyében, valamint Herczeg Kristóf is lázas beteg volt a hét elején, így nem a legjobb előjelekkel vágtunk neki a mérkőzésnek. Tudtuk, hogy nem mi leszünk a találkozó esélyesei, de az edzői stábbal egy dolgot kértünk: Ne feltett kézzel lépjünk a pályára! Játékosaink követték kérésünket, és jó sebességgel nagyon hamar előbyt tudtunk kialakítani. A második negyedtől a 35.percig dominálta a mérkőzést a Honvéd, nem reagáltunk jól aggresszív védekezésükre, és támadásban rossz döntéseket hoztunk. 5 perccel a vége előtt 17 pontos hátránynál viszont valami megváltozott, és kaptunk egy új lendületet, visszatudtunk kapaszkodni két pontra is, de sajnos a végjátékban ismét buta hibákat követtünk el, és ez vesztünket okozta. Összességében úgy gondolom, hogy felemelt fejjel hagyhattuk el a pályát, hiszen 7-8 emberes rotációval nagy harcra tudtuk kényszeríteni az ország egyik legnagyobb akadémiáját, és nagyon sokat tanulhattunk ebből a mérkőzésből. Nagyon remélem, hogy a szezon hátralévő mérkőzésein megérdemeljük azt, hogy a játékvezetés is tiszteljen minket, hiszen hazai pályán mindig úgy érzi az ember, hogy valamiért nem nagyon szeretnék elismerni a munkánkat. Tudjuk, hogy fiatalok vagyunk mind játékosok, mind edzők, de nem mehetünk el szó nélkül ilyen dolgok mellett. Már nem először fordult ez elő a szezonban, és eszem ágában sincs a mai vereségünket erre fogni, de megérdemelnénk már egyszer végre, hogy egy tisztességes mérkőzést tudjunk játszani adott ellenfelünkkel, hiszen a játék a gyerekekről kéne, hogy szóljon, ők dolgoznak nap mint nap ezekért a pillanatokért. Viselkedésemért és a kiállításomért játékosaimtól, és az ellenfél csapatától szeretnék elnézést kérni, remélem mindannyian tanulunk a mai napból!"