Széchenyi 2020

Sopron KC U20 - Egis Körmend U20

Sopron KC U20 – Egis Körmend U20 84-74 (18-26, 14-12, 20-20, 32-16)

Egis Körmend U20: Takács 26/15, Herczeg 14/6, Nagy 14/6, Geröly 12/9, Tóth-Erdei M. 8/3, Tóth-Erdei B. -, Szalai -,

Németh Levente: „Jó formában lévő, bivalyerős soproni csapathoz látogattunk, ahol nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei, viszont az első perctől fogva kezünkbe vettük az irányítást. Felszabadultan kosárlabdáztak a srácok, követtek minden utasítást, és nem érdekelte senkit, hogy nálunk papíron jobb ellenféllel nézünk szembe. Sajnos az egész mérkőzésen problémánk volt az eredmény menedzselésével. Minden negyed végeredménye csalóka, hiszen bár döntetlen körüli eredmények születtek, minden játékrészben minimum 10 ponttal tudtunk elhúzni ellenfelünktől. Sok buta hibánk viszont azt eredményezte, hogy mindig magunkra húztuk a Sopron csapatát. Az utolsó 5 percben sajnos nem tudtuk kompenzálni ellenfelünk magas szerkezetét, továbbá nem reagáltuk le jól a védekezés váltást, ez okozta vesztünket. Emelem kalapom a játékosaim előtt, hiszen abszolút mi érdemeltünk volna győzelmet, csak saját magunknak köszönhetjük a vereséget. Megmutattuk, hogy a top csapatok ellen is bőven van keresnivalónk, hiszen 36-37 percig nálunk volt az előny szinte, még a hátráltató körülmények mellett is. Ezt a teljesítményt visszük magunkkal tovább, és ezzel a lendülettel vesszük fel a harcot a megyei rangadón szombaton, ahol csak és kizárólag a győzelem van a szemünk előtt.”