Egis Körmend - SZTE-Szedeák 104-96 (31-20, 19-29, 22-19, 32-28)

Alsóházi rájátszás, 2. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Nagy Viktor, Farkas Gábor, Kapusi Gábor (Téczely Tamás)

Körmend: Basic 20/12, Morgan 15/6, Takács 5, Tolbert 21/3, Konate 11/3. Csere: Ferencz 15/9, Djogo 15/9, Kiss -, Doktor 2.

Szeged: Woolridge 21/3, Locke 26/9, Cohill -, Bognár 16, Lake 16. Csere: Zsíros 3/3, Mucza 4, Balogh 10.

Basic hármasával vette kezdetét a mérkőzés, Woolridge tört be nagyszerűen, Takács szedte össze a labdát a palánk alatt és könnyű kosarat szerzett. Locke tempójára is Takács felelt, Tolbert tett fel egy nehéz dobást, Lake pöcizett vissza egy rontott dobást (9-6). Basic újabb triplát dobott, Bognár egy szép dobócsellel hozta magát kihagyhatatlan helyzetbe, de Morgan sem hibázott kintről sőt, egy tempót is a helyére tett. Lake dolgozott szépen a festékben, az Egis Körmend extra dobóformáját Konate is meglovagolta távolról. Lake megint második esélyből szerzett egy duplát, Basic dudaszós triplát süllyesztett el, Bognár ziccerezett, aztán középtávolról is hibátlan volt. Tolbert zsákolt kétszer egymás után, Simándi Árpád pedig időt kért (27-16). Woolridge fejezett be egy remek figurát, Doktor a gyűrű közelében húzott elő egy nagyszerű megoldást, de az amerikainak erre is volt válasza. Tolbert folytatta a gyűrű terrorizálását, így 11 pontos előnnyel zárta az Egis Körmend az első negyedet. 31-20

Balogh törte fel a hazai védelmet, Ferencz találta meg Tolbertet a festékben, Bognár faulttal együtt is betalált, de a plusz egy kimaradt. Woolridge kettőből egy büntetőt dobott be, Balogh verte meg Morgant, Kocsis Tamás pedig időt kért (33-27). Ferencz szerzett labdát és üres ziccert tett fel, Bognár ment el mellette a túloldalon, Konate a plusz egyet rontotta el kosara után. Woolridge két védő szorításában villant, Konate zsákolt, Balogh floatere hullott a gyűrűbe. Konate és Woolridge váltott kosarat, majd az amerikai egy gyorsindítást is befejezett, így újabb körmendi időkérés következett (41-37). Takács egy pontot a vonalon hagyott, Locke dobott egy triplát, majd egy ziccerrel kiegyenlített. Konate dobta át Lake-et, Zsíros hármasával a mérkőzés folyamán először a Szeged vezetett (44-45). Balogh ziccere után Basic három büntetővel egyenltett, Lake saját rontott dobását tette vissza, a félidőt Djogo saroktriplája zárta. 50-49

--

Locke kosarával folytatódott a játék, erre Tolbert rámolt be öt pontot, Morgan egy technikai miatt egy büntetőt dobott be. Locke szórt egy hármast, Bognár egyenlített, következő kosara pedig már vendég vezetést jelentett, Kocsis Tamás időt kért (56-58). Balogh két pontja után Basic 2+1-es akciójával és Morgan büntetőivel fordított az Egis Körmend, Ferencz triplája után kért időt a Szeged. Locke kettese után Ferencz még egy hármast bedobott, Mucza két büntetőt. Ferencz már a harmadik tripláját szórta a negyedben, középtávolról sem hibázott, Lake lépett be jó ütemben a festékbe. Ő csökkentette négy pontra a szegedi hátrányt, mely meg is marad a negyed végéig. 72-68

Négy körmendi ponttal indult a negyedik negyed, Woolridge szerzett két pontot, Djogo zsákolt gyorsindításból. Lake és Djogo váltott kosarat, Mucza dobott be egy tempót, Tolbert adott nagy labdát Ferencznek. Locke dobott be két büntetőt, Djogo a sarokból talált be, ismét Locke következett, három büntetővel (85-79). Djogo verte meg Bognárt, majd egy triplát is bedobott, így Simándi Árpád 11 pontos hátrányban kért időt négy és fél perccel a vége előtt. Basic triplájára Bognár és Lake felelt két-két ponttal, Tolbert zsákolt. Innen már nem volt visszaút a Szeged számára, a Körmend 2 hónap után megtörte rossz sorozatát, a Szedeák második mérkőzését is elvesztette a playoutban. 104-96

Simándi Árpád, SZTE-SZEDEÁK
Nagyon nehéz mit mondani egy ilyen vereség után. Nyilván az eredmény megmutatja, hogy 96 dobott pont az azt gondolom, hogy rendben van idegenben, de 104-et kaptunk. Egész egyszerűen a védekezésünk volt az, ami nem állt össze. A 2. negyedben volt egy periódus, amikor jobb volt a védekezés, akkor igazából meccsben is voltunk, de egész egyszerűen sokkal jobban kell védekezni ahhoz, hogy meccset tudjunk nyerni.

Balogh Szilárd, SZTE-SZEDEÁK
Először is gratuálok a Körmendnek. Itt mindig egy élmény játszani, mert a szurkolók, a csarnok, az atmoszféra az nagyon rendben van. Nehéz mit mondani, én is azt gondolom, hogy már meccsek óta nem az igazi a védekezésünk. Sajnos amíg ezen nem tudunk javítani addig nem lesznek könnyű kosaraink, nem tudunk lendületet szerezni támadásban és aztán ez rányomja a bélyegét az egész meccsre. Nyilván vannak periódusok, amikor jobban, van, amikor rosszabbul megy, de összességében 100 kapott ponttal nem lesz esélyünk senkit sem megverni.  Szombaton hazai pályán játszunk, ezt ki kell javítani és győzni szeretnénk.

Ferencz Csaba, Egis Körmend
Hát ez egy nagyon nehéz mérkőzés volt. Az első negyedben jól játszottunk, aztán a második negyedben jött egy fagyás, ahol visszajött a Szeged. A második félidőben viszont fokozatosan ki tudtunk építeni egy olyan előnyt, amit szépen tudtunk menedzselni a végéig. Szerencsére elkezdtünk betalálni kívülről, ami sokat nyomott a latba, utána sokkal gördülékenyebben ment a játék. Védekezésben próbáltuk megfogni a 2 amerikai srácot, ez hellyel-közzel sikerült, valamikor nem, de a lényeg az, hogy hosszú idő után végre tudtunk nyerni.

Kocsis Tamás, Egis Körmend
Először is gratulálok a csapatnak, mert tényleg nagyon mélyen voltunk. Az egyetlen dolog, amiben én bízom, hogy ez a győzelem átszakít egy gátat és újra elkezdünk hinni abban, hogy igenis jó csapat vagyunk, még hogyha az utóbbi idők eredményei nem is ezt igazolják. Úgy gondolom, hogy most tényleg mindenki átérezte, azt, hogy ez mennyire egy fontos meccs. Ez egy nagyon nehéz mérkőzés volt egy jó csapat ellen, hiszen másfél héttel ezelőtt ez a csapat megverte a Falco-t. Ahogy a Fepu is mondta, hellyel-közzel tudtuk limitálni a két amerikai játékosukat. A végén pedig helyén volt a szívünk és a kezünk is, és behúztuk ezt a meccset. Ez elképesztően fontos győzelem volt számunkra.