Széchenyi 2020

Schmera Gergely nélkül is diadalmaskodott utánpótlás csapatunk

SZTE-SZEDEÁK U20 - Egis Körmend U20: 67 -72 (27-19, 17-17, 8-19, 15-17)

Németh Levente a mérkőzést követően:
"A mai mérkőzést mi is kénytelenek voltunk tipikus center nélkül lejátszani, pontosan úgy ahogy a felnőtt csapat is. Ez a kezdetekben egy kicsi problémát okozott, hiszen a jól bevált támadási elemeket nem tudtuk használni, viszont megtaláltuk a módját a pontszerzésnek. A problémánk a pálya másik felén volt, egy sokat nem használt védekezés formát használtunk, de sajnos ismét nagyon sok 1:1 elleni párharcot elveszítettünk, és a szünetre 44 pontot kaptunk. A mostmár (sajnos) szokásos félidei fejmosás ismét megtette a hatását, a gyerekek átérezték a meccs fontosságát, és a harmadik negyedbeli védekezésünk megfordította a javunkra a mérkőzést! Párszor sikerült kapaszkodnia a Szegednek, viszont mindig volt valaki, aki jókor villant és megtudtuk tartani előnyünket. Sok szép egyéni teljesítmény is volt, viszont ki kell emelnem Farkas Levi munkáját nem csak a mai meccsen, hanem az elmúlt hetekben. 3 féle poszton játszik hetek óta, a rá szánt nagyon fontos védekezési feladatokat extrán oldja meg, és a mai mezőny munkája előtt is le a kalappal! Teszem hozzá, mindezt 16 évesen !!! Mint egy falat kenyér, úgy kellett ez a győzelem, és így sokkal boldogabban tudunk menni pihenni, amit abszolút megérdemelnek a gyerekek. Kőkeményen dolgoznak nap mint nap, abszolút le a kalappal előttük. Előkelő helyen vagyunk, lépéselőnyben vagyunk a közvetlen riválisok ellen, továbbra is a legjobb 8 közé jutás a cél, és mindent megfogunk tenni céljaink elérésének érdekében. Jó pihenést mindenkinek, márciusban folytatjuk.”